Polonya vizesi yetki alanları

with Yorum yapılmamış

Polonya’ ya gerçekleştirilen Schengen ve D Tipi Ulusal vize başvuruları daha öncesinde VFS Global aracılığıyla yapılıyordu. Geçici bir süreliğine (edindiğimiz bilgilere göre) vize başvuruları Ankara’ da bulunan Polonya Büyükelçiliğine ya da İstanbul’ da bulunan Polonya Başkonsolosluğuna şahsen yapılmaktadır.

Başvuru sahiplerini online formlarını doldurup randevu alarak randevu günü evraklarıyla birlikte başvuru yapabilirler.

Aşağıda Yetkli Alanları yazmaktadır. İkametinizin bulunduğu şehre göre Ankara Polonya Büyükelçiliğinden ya da İstanbul Polonya Başkonsolosluğundan başvuru yapacağınız aşağıda detaylı olarak belirtilmiştir. Bölge ayrımı olduğundan ikametiniz hangi şehirdeyse ona göre randevu almanız gerekmektedir.

Vize başvurusunda bulunmak için hazırlamanız gereken belgelere Polonya Vizesi sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Online başvuru formunun doldurularak randevu alınması ve diğer konularda danışmanlık hizmeti sağlamaktayız. 0342 215 4577 numaralı telefonumuzu arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Polonya Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği’ne bağlı şehirler

Adana, Afyon, Aksaray, Amasya, Ankara, Antalya, Bartın, Bolu, Burdur, Çankırı, Çorum, Düzce, Eskişehir, Hatay, İçel (Mersin), Isparta, Karabük, Karaman, Kastamonu, Kayseri, Kırıkkale, Kırşehir, Konya, Nevşehir, Niğde, Ordu, Samsun, Sinop, Sivas, Tokat, Yozgat ve Zonguldak.

Polonya Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu’na bağlı şehirler

Adıyaman, Ağrı, Ardahan, Artvin, Aydın, Balıkesir, Batman, Bayburt, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bursa, Çanakkale, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Stambuł, Izmir, Iğdır, Izmit (Kocaeli), Kahramanmaraş, Kars, Kilis, Kırklareli, Kütahya, Malatya, Manisa, Muğla, Mardin, Muş, Osmaniye, Rize, Sakarya (Adapazarı), Şanlıurfa, Siirt, Şırnak, Trabzon, Tunceli, Tekirdağ, Uşak, Yalova ve Van.

kaynak: https://istanbul.mfa.gov.pl/tr/konsolosluk/konsulat_honorowy/