Romanya

with Yorum yapılmamış

İkamet adresi aşağıdaki şehirlerde olan başvuru sahibi, vize başvurusunu şahsen Ankara’ da bulunan Romanya Büyükelçiliğinden şahsen yapmalıdır. Büyükelçilik herhangi bir kurum ile anlaşmalı değildir ve başvuruları acenta aracılığıyla kabul etmemektedir.

Adana, Bayburt, Erzurum, Kayseri, Nevşehir, Şırnak, Adıyaman, Bingöl, Eskişehir, Kilis, Niğde, Tokat, Ağrı, Bitlis, Gaziantep, Kırıkkale, Ordu, Trabzon, Aksaray, Bursa, Giresum, Kırşehir, Osmaniye, Tunceli, Amasya, Çankırı, Gümüşhane, Konya, Rize, Van, Ankara, Çorum, Iğdır, Malatya, Samsun, Yozgat, Antalya, Diyarbakır, Hakkari, Karaman, Siirt, Ardahan, Edirne, Hatay, K. Maraş, Sinop, Artvin, Elazığ, Kars, Mardin, Sivas, Batman, Erzincan, Kastamonu, Muş ve Şanlıurfa

Vize başvurunuzu yapabilmeniz için online form doldurulması ve randevu alınması gerekmektedir. İlçe Danışmanlık olarak Romanya vize başvurularınızda form doldurulması ve randevu alınması danışmanlığı yapmaktayız.


İketişim Numaralarımız: 0342 215 4577 – 0342 215 4588
Whatsapp üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Gerekli Evraklar:

Aile Ziyareti: Onaylı davetiye aslı, davet edenin oturum kartı ya da kimlik kartı fotokopisi
Turistik: Otel ve uçak rezervasyonu
Ticari: Firmadan onaylı davetiye ve konaklama belgesi

Çalışan: Çalışma ve izin belgesi, barkodlu SGK Hizmet dökümü (edevlet üzerinden), son 3 aylık maaş bordrosu, SGK İşe Giriş Bildirgesi, son 6 aylık maaş hesabı ve yatırım hesapları banka hesap özeti (kaşe ve imzalı) Ticari başvurularda şirketin oda belgeleri, vergi levhası, imza sirküleri, ticaret sicil gazetesi, son 6 aylık banka hesap özeti (kaşe ve imzalı) ve sponsorluk dilekçesi sunulmalıdır. // Ticari başvurularda şirketin antetli kağıdına gidiş amacınıza ilişikin dilekçe tarafımızca yazılmaktadır. Ayrıca şirkete ait banka hesap özeti 6 ay geriye dönük olarak sunulmalıdır.

İşveren: Oda sicil kayıt sureti, Faaliyet Belgesi, Vergi Levhası, İmza sirküsü, Ticaret Sicil Gazetesi ve son 6 aylık şirket ve şahsi banka hesap özetleri sunulmalıdır. Oda belgelerinde ve banka hesap özetinde kaşe ve imza olmalıdır. // Ticari başvurularda şirketin antetli kağıdına gidiş amacınıza ilişikin dilekçe tarafımızca yazılmaktadır.

Memur: Görev yeri belgesi, izin belgesi, barkodlu SGK Hizmet dökümü (edevlet üzerinden), son 3 aylık maaş bordrosu ve son 6 aylık maaş hesabı ve varsa yatırım hesapları banka hesap özeti (kaşe ve imzalı)

Emekli: SGK dan kaşe ve imzalı ya da edevletten barkodlu emekli olduğunu gösteren belge, son 6 aylık emekli maaşı ve varsa yatırım hesapları banka hesap özeti (kaşe ve imzalı)

Çiftçi: Bağlı olunan odadan Çiftçi belgesi, edevletten barkodlu SGK hizmet dökümü, son 6 aylık banka hesap özeti (kaşe ve imzalı) ve adınıza kayıtlı tapu/araç ruhsat fotokopileri

Öğrenci: Öğrenci belgesi (okuldan mühür ve imzalı), ilk ya da orta öğretim okullarında öğrenci ise ve okul döneminde yurtdışına seyahat edilecekse okuldan mühür ve imzalı izin belgesi gerekmektedir.
Sponsor olacak (yani bu seyahatinde masrafları karşılayacak) aile bireyin meslek durumuna göre yukarıdaki evrakları sunması gerekmektedir. Sponsor kişi tarafından sponsor olduğuna dair dilekçe yazılması gerekmektedir.
– Eğer kişi 18 yaşının altında, anne ya da / veya babası kendisi ile birlikte seyahat etmiyorsa, seyahat etmeyen ebeveyn/lerin Noterden Muvaffakatname (orjinal) sunulması gerekmektedir.

Ev hanımı: Sponsor olacak (yani bu seyahatinde masrafları karşılayacak) eşin meslek durumuna göre yukarıdaki evrakları sunması gerekmektedir. Sponsor kişi tarafından sponsor olduğuna dair dilekçe yazılması gerekmektedir. Eğer başka biri masrafları karşılıyorsa nüfus kayıt örneğinde akrabalığın kanıtlanması gerekmektedir.

Her başvuru sahibi ek olarak mühür ve imzalı, arşiv kaydı içeren Adli Sicil Kaydı sunmalıdır.

Edevlet üzerinden barkodlu olarak çıkarılmış, tüm aile bireyleri görünen Tam vukuatlı Nüfus kayıt örneği gerekmektedir.

Dönüş tarihinden itibaren en az 90 gün daha geçerli olan Pasaport

2 adet 35x45mm boyutunda, biyometrik fotoğraf

Kimlik fotokopisi