Almanya İş Arama Vizesi

with Yorum yapılmamış
Vize başvurunuz boyunca profesyonel destek alabileceğiniz telefon numaralarımız:
 0342 215 4577 – 0342 215 4588

Almanya’ da iş arama amaçlı verilen bu vizeyle, yükseköğrenim diploması olan yabancılar, Almanya’ da en fazla 6 aylığına mesleki deneyimine göre uygun bir iş arayabilir ve bu süre içerisinde dil eğitimi de alarak kendilerini geliştirebilirler. İş arama vizesine başvuru yapabilmek için hazırlamanız gereken belgeler aşağıdaki gibidir.

Gerekli belgeler

 1. Pasaport
 2. Varsa Eski Pasaport
 3. 4 Adet 35*45 Fotoğraf
 4. Tam Tekmil Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ve İkametgah
 5. Kimlik Fotokopisi

Ek olarak; (Aşağıda yazılı Türkçe olan belgelerin Almanca tercümesi ile birlikte ibraz edilmesi zorunludur) (Almanca tercüme hizmeti tarafımızca sağlanmaktadır.)

 1. Planlanan iş ile ilgili bilgileri içeren motivasyon yazısı (Almanca olarak hazırlanmalı ve branş, bölge, planlanan ikamet yeri/konaklama vb. bilgileri de içermelidir.)
 2. Özgeçmiş (CV)
 3. Lisans Diplomanız ve Transkript ve varsa mesleki eğitim sertifikalarınız (Diplomanızın Almanya’ da tamamlanan Eğitim ile denk olduğunu gösteren belge)
 4. Alternatif olarak, Türkiye’ de aldığınız mesleki eğitiminizin Alman Mesleki Eğitimine denk olduğunu gösteren Denklik Belgesi
 5. Düzenlemeye tabii bir meslek ise (Sağlık Meslekleri vb.): Mesleki icraat kabulü veya izni veya ön onay yeterli sayılabilir
 6. Mesleki deneyiminize ait belgeler; Çalışma Belgesi, İşe Giriş-Çıkış Bildirgeleri, SGK Hizmet Dökümü ve varsa çalıştığınız yerlerden alacağınız Referans Yazıları
 7. Varsa Almanca/İngilizce Dil Sertifikası
 8. Varsa Almanya’ da iş aradığınızı gösteren belgeler
 9. Almanya’ da kaldığınız süre boyunca yeterli maddi güce sahip olduğunuzu gösteren belgeler (Aylık 853 Euro olarak hesaplanmakta olup, Almanya’ da bloke hesap açtırmanız veya Almanya’ da akrabanız varsa Yabancılar Dairesinden sizin adınıza düzenlenmiş ve yeterli maddi gücünün olduğunu gösteren Taahhütname sunulması gerekmektedir.)
 10. Son 6 aylık banka hesap özetiniz (bankadan kaşe ve imzalı)
 11. Yeterli maddi güce sahip değilseniz, yani çalışmıyorsanız veya yeni mezun olduysanız; anne babanız ve kardeşleriniz bu süre boyunca masraflarınızı karşılamayı taahhüt edebilir ve kendilerinin meslek durumuna göre yeterli maddi güce sahip olduklarını ibraz etmeniz gerekir.

Randevu

Almanya iş arama vizesine başvuru yapabilmek için öncelikle randevu alınması gerekmektedir. Randevu dönem dönem yoğunluktan dolayı ileri tarihlere verilebilmektedir.

Randevu için 0342 215 4577 numaralı telefonumuzu arayabilir, bilgi alabilirsiniz.

Bilgilendirme

Başvuru yapmak istediğiniz Almanya İş Arama Vizesi ve Almanya’ ya uzun dönem yapacağınız diğer tüm vize başvurularında size danışmanlık hizmeti sunmaktayız. İş arama vizesi şartlarını yukarıdaki tüm evrakları hazırlayabilmeniz durumunda her ne kadar sağlanmış olsa da, elçilik mesleki yeterliliğinizin olduğuna ikna olmalıdır. Evraklar ve nasıl têmin edebileceğiniz hakkında detaylı bilgi, başvuru dosyanızın hazırlanması, evrakların Almanca’ ya tercümesi, randevu alınması ve başvurunuzun tam teşekküllü yapılması için bizimle iletişime geçebilirsiniz.