Avusturya İş Arama Vizesi

with Yorum yapılmamış
Vize başvurunuz boyunca profesyonel destek alabileceğiniz telefon numaralarımız:
 0342 215 4577 – 0342 215 4588

Avusturya’ ya iş aramak için gelmek isteyen ve daha sonra yüksek nitelikli kişiler için ‘Rot-Weiß-Rot-Karte‘ başvurusunda bulunmak isteyen Üçüncü Dünya Ülke vatandaşları, “İş Arama Amaçlı” D tipi (Ulusal) vizeye başvurabilirler. Bu vize altı aylık verilir ve bu vizenin verilmesi, çalışma iznini kapsamaz. Bu altı aylık süre içerisinde uygun bir iş bulduğunuzda takdirde Avusturya’ da çalışmaya devam edebilirsiniz. Avusturya iş arama vizesine başvuru yapabilmek için hazırlamanız gereken belgeler aşağıdaki gibidir.

Gerekli belgeler

 1. Pasaport
 2. Varsa Eski Pasaport
 3. 4 adet 35*45 biyometrik fotoğraf
 4. Tam Tekmil Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ve İkametgah
 5. Kimlik Fotokopisi
 6. Evli iseniz evlilik cüzdanı fotokopisi ve Nüfus Müdürlüğünden Formül B belgesi
 7. Size, ve varsa eşinize ve çocuklarınıza ait Nüfus Müdürlüğünden Formül A belgesi
 8. Adli sicil kaydı (Almanca olarak e-devlet üzerinden çıkarınız)

Ek olarak;

 1. Planlanan iş ile ilgili bilgileri içeren motivasyon yazısı (Almanca olarak hazırlanmalı ve branş, bölge, planlanan ikamet yeri/konaklama vb. bilgileri de içermelidir.)
 2. Özgeçmiş (CV)
 3. Lisans Diplomanız ve Transkript ve varsa mesleki eğitim sertifikalarınız
 4. Varsa mesleki deneyiminize ait belgeler; Çalışma Belgesi, SGK İşe Giriş-Çıkış Bildirgeleri, Barkodlu SGK Hizmet Dökümü ve varsa çalıştığınız yerlerden alacağınız Referans Yazıları
 5. Varsa Almanca/İngilizce Dil Sertifikası
 6. Varsa Avusturya’ da iş aradığınızı gösteren belgeler
 7. Varsa Avusturya’ da konaklayacağınız eve ait belgeler
 8. Avusturya’ da kaldığınız süre boyunca yeterli maddi güce sahip olduğunuzu gösteren belgeler
 9. Son 6 aylık banka hesap özetiniz
 10. Yeterli maddi güce sahip değilseniz, yani çalışmıyorsanız veya yeni mezun olduysanız; anne babanız ve kardeşleriniz bu süre boyunca masraflarınızı karşılamayı taahhüt edebilir ve kendilerinin meslek durumuna göre yeterli maddi güce sahip olduklarını ibraz etmeniz gerekir.

Randevu

Avusturya İş Arama Vizesine başvuru yapabilmek için öncelikle randevu alınması gerekmektedir. Randevu dönem dönem yoğunluktan dolayı ileri tarihlere verilebilmektedir.

Randevu için 0342 215 4577 numaralı telefonumuzu arayabilir, bilgi alabilirsiniz.

Bilgilendirme

Başvuru yapmak istediğiniz Avusturya İş Arama Vizesi başvurularında size danışmanlık hizmeti sunmaktayız. İş arama vizesi şartlarını yukarıdaki tüm evrakları hazırlayabilmeniz durumunda her ne kadar sağlanmış olsa da, Elçiliği mesleki yeterliliğinizin olduğuna ikna etmeniz gerekmektedir. Evraklar ve nasıl têmin edebileceğiniz hakkında detaylı bilgi, başvuru dosyanızın hazırlanması, Almanca terccümesi gereken belgelerin tercümeleri konusunda danışmanlık, randevu alınması ve başvurunuzun tam teşekküllü yapılması için bizimle iletişime geçebilirsiniz.