Merak Ettikleriniz

Sıkça Sorulan Sorular

Almanya Vize Başvuru Merkezi yalnızca İdata ofisi olup, kedinlerini vize başvuru merkezi olarak tanıtanlara itibar etmeyiniz. İLÇE Terümanlık, Vize ve Yurtdışı Eğitim Danışmanlık, Almanya başta olmak üzere bir çok ülkenin vize başvurularını sizin vereceğiniz vekalet doğrultusunda yapabilecek yetkili Vize Danışmanlık Acentasıdır. Detaylı bilgi almak için 0 342 215 4588 numaralı telefonumuzdan bize ulaşabilirsiniz.

Hayır. Gaziantep’e en yakın Adana’dan başvurularınızı yapabilirsiniz. Vize başvuru dosyanızın hazırlanması için gerekli belgelerin hazırlanması gerekmektedir, bu belgelere ulaşmak için tıklayınız.

Evet, zorunludur. Başvuru formu doldurulmamış başvurular teslim alınmamaktadır.

Evet. Otel rezervasyonu yaptırarak vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Detaylı bilgi için 0 342 215 4588 numaralı telefonumuzdan bilgi alabilirsiniz.

Hayır. Amerika vize başvuru merkezi İstanbul ve Ankara’da vardır. Amerika vize başvurularını İLÇE Tercümanlık, Vİze ve Yurtdışı Eğitim Danışmanlık olarak yapmaktayız. Yapmanız gereken 0 342 215 4588 numaralı telefonumuzu arayarak detaylı bilgi almak. Ayrıca, gerekli evrak listesine buradan ulaşabilirsiniz.

Gaziantep Hollanda vizesi başvuruları, VFS Global vize başvuru merkezinden yapılmaktadır. Aile/Akraba Ziyareti, Turistik, Ticari ve diğer 90 güne kadar olan vize başvurularınızı bu ofisten yapabilirsiniz. Başvuru tesliminden önce randevu alınması gerekir. Randevusuz başvurular kabul edilmemektedir. Randevu, gerekli evrak listesi ve diğer merak ettiklerinizi 0 342 215 4588 numaralı telefonumuzdan öğrenebilirsiniz. Dilerseniz aşağıdaki formu doldurarak da bizimle iletişime geçebilirsiniz. En kısa sürede geri dönüş sağlanacaktır.

*Adınız Soyadınız

*Telefon Numaranız

Varsa kısa notunuz

*Hangi ülkeye vize randevusu almak istiyorsunuz?

Yurtdışı seyahatlariniz çok fazla ve gittiğiniz ülke genelde aynı ülke ise 5 yıla kadar uzun dönem vize alma şansınız vardır. Detaylı bilgi almak için 0 342 215 4588 numaralı telefonumuzdan bize ulaşabilirsiniz.

Gaziantep’te Kanada vize başvuru merkezi bulunmamaktadır. İLÇE Tercümanlık, Vize ve Yurtdışı Eğitim Danışmanlık olarak Kanada vizesine başvuracak kişilere yardımcı olmaktayız. Gerekli evraklar için buraya tıklayabilirsiniz. Başvuru sahiplerinin Ankara’ya gitmesine gerek yoktur.

Gaziantep Yunanistan Schengen vizesi başvuruları, VFS Global vize başvuru merkezinden yapılmaktadır. Aile/Akraba Ziyareti, Turistik, Ticari ve diğer 90 güne kadar olan vize başvurularınızı bu ofisten yapabilirsiniz. Bütün başvurularda olduğu gibi evrakların tesliminden önce randevu alınmalıdır!  Başvuru hakkında gerekli bilgileri almak için 0 342 215 4588 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz. Dilerseniz aşağıdaki formu doldurarak da bizimle iletişime geçebilirsiniz.

*Adınız Soyadınız

*Telefon Numaranız

Varsa kısa notunuz

*Hangi ülkeye vize randevusu almak istiyorsunuz?

Adana’da Almanya konsolosluğu ya da iData Başvuru Merkezi bulunmadığından, başvuru sahiplerinin başvurularını Gaziantep’ten yapmaları gerekir. Adana’dan Gaziantep’e gelmeden başvurunuzu teslim etmeniz mümkün değildir. Detaylı bilgi için 0 342 215 4577 numaralı telefonumuzdan bilgi alabilirsiniz.

Mersin’de Almanya konsolosluğu ya da iData Başvuru Merkezi bulunmadığından, başvuru sahiplerinin başvurularını Gaziantep’ten yapmaları gerekir. Mersin’den Gaziantep’e gelmeden başvurunuzu teslim etmeniz mümkün değildir. Detaylı bilgi için 0 342 215 4577 numaralı telefonumuzdan bilgi alabilirsiniz.

Gaziantep’te Çin vizesi başvurusunda bulunabilirsiniz. Ancak başvurular Ankara’ya yapılmaktadır. Ticari, Turistik, Öğrenci ve diğer kategorilerdeki vize başvurularınız için Çin Vizesi sayfamızı inceleyebilirsiniz. İLÇE olarak, Konsolosluğun yetkili acentası ile çalışmaktayız.

Evet, Fransa ülkesi Schengen üyesi ülke olduğundan schengen vizeniz olması gerekiyor. 2016 yılının Haziran ayında gerçekleşecek Avrupa Futbol Şampiyonasına sizde gitmek istiyorsanız, turnuvadan en geç 1 ay öncesinden başvurunuzu yapmanız gerekmektedir. O dönemde Fransa konsolosluğu vize departmanı çok yoğun olacaktır. Başvuru sahiplerinin daha önceki vize durumlarına göre, Ankara’ya gitmeleri gerekebilir. Detaylı bilgi için 0 342 215 4588 numaralı telefonumuzdan bilgi alabilirsiniz.

Evet, Gaziantep’te Hırvatistan vize başvuruları, Ankara’ya gitmeden yapılmaktadır. Detaylı bilgi için 0 342 215 4577 numaralı telefonumuzdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Evet. Gaziantep’te 90 güne kadar Avusturya’ya yapacağınız Turistik, Ticari, Aile ve arkadaş ziyareti vize başvurularınızı yapabilirsiniz. Diğer ülkelerde olduğu gibi başvurunuzu yapmadan önce randevu almanız gerekmektedir. Detaylı bilgi almak için 0 342 215 4577 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz.

Avusturya aile-arkadaş ziyareti vize başvurularınızda, sizi davet eden kişi tarafından gönderilen davetiye koduna ihtiyaç vardır. Bu kod ile vize başvurunuzu yapabilirsiniz.

Gaziantep VFS Global’de henüz Fransa vizesi başvuruları alınmamaktadır. Başvurularınızı Ankara’dan yapmanız gerekmektedir.

Gaziantep VFS Global’de henüz Çek Cumhuriyeti vizesi başvuruları alınmamaktadır. Ancak ilerleyen günlerde Gaziantep’ten başvuruların yapılacağına dair çalışma yapıldığı belirtiliyor.

Gaziantep’te Almanya Kansolosluğu bulunmamaktadır. Başvurular yetkili kurum olan iDATA’ya yapılmakta olup, aynı gün Ankara’ya Almanya Büyükelçiliğine gönderilmekte ve orada sonuçlandırılmaktadır. Ardından başvurunuz sizin belirlediğiniz adrese iDATA tarafından teslim edilmektedir. Detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçiniz. 0 342 215 4577

Evet, Polonya Türk vatandaşlarından vize istemektedir. Gaziantep’te vize başvurusu yapılmakta olup, güneydoğu anadolu bölgesine Gaziantep bakmaktadır. Randevu, başvuru, gerekli evraklar ve daha fazlası için irtibat numaramız: 0 342 215 4577

Gaziantep’te Amerika Konsolosluğu ya da Büyükelçiliği bulunmamaktadır. Amerika vize başvuruları Ankara ya da İstanbul’a yapılmaktadır.

Turizm acentası ya da herhangi bir kurum aracılığıyla yurtdışına gidecekseniz, Turu düzenleyenlerin hazırlaması gereken birtakım evraklar vardır. Bu evraklar ülkeden ülkeye ve tur programına göre değişiklik gösterebilir. Detaylı bilgi almak için 0 342 215 4577 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz.

Yunanistan Konsolosluğu, vize almak istediğiniz pasaportunuzda eğer Makedonya ve Kıbrıs giriş çıkışları bulunması halinde başvuru almamaktadır.

Evet, yapılıyor. Başvuru sahiplerinin bizzat gelmesine gerek olmadığından, dosyanızı bize göndermeniz halinde vekaletiniz doğrultusunda başvurunuzu teslim etmekteyiz.

90 gün üzeri vize başvuruları Gaziantep’ ten değil, Ankara’ dan yapılmaktadır. Başvuru tesliminden önce randevu alınıp, gerekli belgeler hazırlanıp Almanya Ankara Büyükelçiliği’ ne gidilmelidir. İlçe Tercüme, Vize ve Yurtdışı Eğitim Danışmanlık olarak bütün bu süreç ve işlemler hakkında size bilgi vermekteyiz. İletişime geçebileceğiniz telefon numaramız: 0 342 2154577

90 gün üzeri vize başvuruları Gaziantep’ ten yapılamamaktadır. Gerekli olan belgeler tarafınıza bildirilir, randevunuz alınır ve dosyanız tamamlanıp tarafınıza randevudan önce teslim edilir. Vize başvurusu için İstanbul’ a gitmeniz gerekmektedir. Detaylı bilgi için ofisimizi arayabilirsiniz: 0 342 215 4577

Gaziantep’ten yapılan vize başvurularında başvuru sahibinin son 10 yıl içerisinde aldığı Amerika, Kanada, İngiltere veya Schengen vizesi olmaması halinde Ankara’ ya görüşmeye çağırmaktadır. Aile ya da grup halinde yapılan başvurularda diğer başvuru sahiplerinin dosyasının tam olması halinde bir kişi görüşmeye gidebilir.

Umumi Türkiye Cumhuriyeti pasaport (bordo) hamilleri, Meksika’ya e-vize alarak seyahat edebilirler. Bu vize türü online olarak alınmaktadır. Detaylı bilgi almak için ofisimizi arayabilirsiniz: 0 342 215 4577

Evet, Gaziantep’ te vize başvuru merkezi bulunmakta olup, 90 güne kadar olan vize başvurularınızı Gaziantep’ ten yapabilirsiniz. Detaylı bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz.

Evet. Gaziantep’ te Avustralya vize başvurusu şahsen yapılmaktadır. Başvuru öncesinde online formun doldurulması ve randevu alınması gerekmektedir. Bu konuda danışmanlığa ihtiyacınız varsa 0 342 215 4577 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz. Gerekli evrakların belirlenmesi, online doldurulacak formun sizin adına doldurulması, randevu alınması, tercüme istenen başvurularda tercümenin yapılması ve diğer geri kalan bütün işlemleri sizin adınıza yapmaktayız.

VIP vize bazı ülkelerde çabuk sonuçlanması için yapılmaktadır. Ayrıca aşağıdaki durumlarda da vize başvurularınız çabuk sonuçlanabilir.

  1. Aile yakınlarınız şayet ölüm ya da hastalık gibi bir durumları olması durumunda öncelikli vize talep edilebilir. Ancak bunu mutlaka bir belge ile kanıtlamanız istenmektedir.
  2. Bakanlıktan görevlendirme ile gidecekseniz.
  3. Çabuk gelişmiş olan ve bunu kanıtlayabildiğiniz durumlarda öncelikli vize talep edilebilmektedir.

Öncelikli vize başvurusuna ihtiyaç duymanız halinde (yukarıdaki şartları sağlıyorsanız) bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Başvuru yapacağınız vize kategorisine ve başvuran kişinin çalışma/meslek durumuna göre gerekli belgeler değişiklik göstermektedir. En güncel bilgiyi aşağıdaki bayrağa tıklayarak Almanya Vizesi sayfamızdan alabilirsiniz.

Vize ücretleri aşağıdaki durumlardan biri/lerini sağlayan başvuru sahiplerinden alınmayacaktır.

(a) Eşi Polonya Vatandaşı ise;
(b) Polonya vatandaşının küçük cocugu veya eşi eğer maddi açıdan baglıysa; Polonya Vatandaşı ebeveyni veya eşi eğer maddi açıdan baglıysa ; Eğitim amacıyla ziyaret etmeyi düşünen, öğrenciler, yüksek lisans ve doktora öğrencileri ve onlara eşlik eden öğretmenleri
(c) Bilimsel Araştırma yapma amacıyla Topluluk içinde seyahat eden üçüncü ülkelerden araştırmacılar için homojen kısa süreli konaklama vizelerin Üye Ülkeler tarafından verilme süresini hızlandırılması için, 28 Eylül 2005 tarihli 2005/761/EC Sayılı ve Konseyinin Tavsiyesinde tanımlandığı üzere bilimsel araştırma gerçekleştirme amacıyla seyahat eden üçüncü ülkelerden araştırmacılar;
(d) Kar Amacı gütmeyen kuruluşların organize ettiği seminerler, konferanslar, sporlar, kültürel veya eğitim etkinliklerine katılan 25 yaş ve altı kar amacı gütmeyen kuruluşların temsilcileri.
(e) AB, Norveç, İzlanda, Liechtenstein ve İsviçre aile üyeleri, akrabaları ile birlikte seyahat ediyor ya da seyahat sırasında bulaşacaklar ise

1 Haziran 2018 tarihinden itibaren, İtalya’ ya vize başvurusunda bulunacak kişiler aşağıdaki ikamet ettikleri şehirlere göre ilgili birimden başvurularını yapabilirler:

Ankara İtalya Büyükelçiliği: Ankara, Bolu, Çankırı, Eskişehir, Kırşehir, Kırıkkale, Hatay, Kahramanmaraş, Osmaniye, Gaziantep, Kilis, Şanlıurfa, Malatya, Adıyaman, Elazığ, Diyarbakır, Tunceli, Mardin, Bingöl, Batman, Muş, Bitlis, Siirt, Şırnak, Ağrı, Hakkari, Van.

İstanbul İtalya Başkonsolosluğu: İstanbul, Amasya, Artvin, Bilecik, Bursa, Çanakkale, Çorum, Edirne, Erzurum, Erzincan, Giresun, Gumüşhane, Iğdır, Sakarya, Kocaeli, Ardahan, Bayburt, Kars, Kırklareli, Ordu, Rize, Samsun, Sinop, Sivas, Trabzon, Tokat, Tekirdağ, Yalova, Bartın, Düzce, Karabük, Kastamonu, Yozgat, Zonguldak.

İzmir İtalya Konsolosluğu: İzmir, Aksaray, Adana, Afyon, Antalya, Aydın, Balıkesir, Burdur, Denizli, Isparta, Karaman, Kayseri, Konya, Manisa, Mersin, Muğla, Niğde, Uşak, Kütahya, Nevşehir.

İtalya Vizesi sayfamızda Gaziantep’ ten başvuru yapılabilirliğini kontrol edebilirsiniz.

 İkameti aşağıdaki adreslerden birisinde olan başvuru sahiplerinin dosyaları Polonya Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğunda işleme girecektir. Başvurularınızı İstanbul ya da Gaziantep’ ten yapabilirsiniz.

Adıyaman, Ağrı, Ardahan, Artvin, Aydın, Balıkesir, Batman, Bayburt, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bursa, Çanakkale, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, İstanbul, Izmir, Iğdır, Izmit (Kocaeli), Kahramanmaraş, Kars, Kilis, Kırklareli, Kütahya, Malatya, Manisa, Muğla, Mardin, Muş, Osmaniye, Rize, Sakarya (Adapazarı), Şanlıurfa, Siirt, Şırnak, Trabzon, Tunceli, Tekirdağ, Uşak, Yalova ve Van.”

 İkameti aşağıdaki adreslerden birisinde olan başvuru sahiplerinin dosyaları Polonya Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliğinde işleme girecektir. Başvurularınızı Ankara ya da Antalya’ dan yapabilirsiniz.

Adana, Afyon, Aksaray, Amasya, Ankara, Antalya, Bartın, Bolu, Burdur, Çankırı, Çorum, Düzce, Eskişehir, HatayMersin, Isparta, Karabük, Karaman, Kastamonu, Kayseri, Kırıkkale, Kırşehir, Konya, Nevşehir, Niğde, Ordu, Samsun, Sinop, Sivas, Tokat, Yozgat ve Zonguldak”

 

Başvurunuzu nereden ve nasıl yapılacağı hakkında bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Polonya vizesi sayfasında gerekli belgeler ve başvuru kategorileri yer almaktadır.

Aşağıdaki fotoğrafta Ankara Hollanda Büyükelçiliği tarafından verilmiş Schengen Vizesi örneği bulunmaktadır. 03.02.2019 ile 03.02.2024 tarihleri arasında geçerli, 90 gün kalış süreli ve çok giriş çıkışlı (M Multi) bir vizedir. Bu vize ile 5 yıl boyunca sık sık seyahat edilebilir, her bir gidişte en fazla 90 gün kalınabilir. Uzun dönem Hollanda vizesi hakkında detaylı bilgi almak için bizimle 0342 215 4577 numaralı telefonumuzdan bilgi alabilirsiniz.

 

Meslek grubunuza, başvuru yapacağınız ülkeye göre evraklar değişiklik göstermektedir. Gaziantep Vize sayfamızdan meslek grubunuza uygun olan kategoride gerekli evrakları bulabilirsiniz.

Hala kafanız karışık ve bunları nereden têmin edeceğinizi bilmiyorsanız 0 342 215 4588 numaralı hattımızdan bilgi alabilirsiniz.

Vize başvurunuz başvurusunda bulunduğunuz ülkeye, başvuru yaptığınız mevsime ve iş yoğunluğuna göre farklılık göstermektedir.

İLÇE Tercümanlık, Vize ve Yurtdışı Eğitim Danışmanlık yetkili Vize Acentası’dır. Hangi ülkeye gitmek istiyorsanız, öncelikle randevu almanız gerekmektedir. Ardından başvuru gününde ilgili başvuru merkezinde bulunmanız gerekmektedir.

Detaylı prosedürler, vize işlem süreci, randevu, idata ya da vfs global hakkında bilgi almak için 0 342 215 4588 numaralı telefonumuzdan bize ulaşabilirsiniz.

Hayır. VFS Global Vize Başvuru Merkezi olup, başvurusu yapılan ülkenin ilgili Büyükelçiliği / Başkonsolosluğu’na iletmekle görevli aracı bir kurumdur. Vize reddi ya da onayında herhangi bir etkisi yoktur.

Gaziantep’te VFS Global’a vize başvurusunda bulunmak için 0 342 215 4588 numaralı telefonumuzdan gerekli bilgi alabilirsiniz.

Schengen vizesi: Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, İtalya, Letonya, Litvanya,Lüksemburg, Malta, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Slovenya, Slovakya, İspanya, İsveç ve İsviçre’de geçerlidir.

Bu ülkelerden herhangi birisinden vize almanız halinde diğer ülkelere yasal olarak geçmeniz mümkün olacaktır.

Gaziantep’te bu ülkelerden 10’dan fazlasının vize başvurusu yapılabilmektedir. Detaylı bilgi için 0 342 215 4577 numaralı  telefonumuzdan bilgi alabilirsiniz.

Başvurularınızı teslim etmek için randevu almanız gerekmektedir. Randevusuz başvurular kabul edilmemektedir. Randevu almak istiyorsanız aşağıdaki formu doldurduktan kısa bir süre sonra size geri dönüş sağlanacaktır.

*Adınız Soyadınız

*Telefon Numaranız

Varsa kısa notunuz

*Hangi ülkeye vize randevusu almak istiyorsunuz?

Dilerseniz 0 342 215 4588 numaralı hattımızdan bilgi alabilirsiniz.

Gaziantep’te 90 güne kadar kalışlı vize başvurusu Gaziantep VFS Global’ den yapılmaktadır. İLÇE, VFS Global’ e bağlı yetkili acenta olup sizin adınıza başvurularınızı vekaletiniz doğrultusunda en doğru şekilde yapmaktadır. 0342 215 4577 numaralı telefonumuzdan iletişime geçebilirsiniz.

Almanya’ya gitmek istiyorsanız yolculuk tarihinizden en fazla 90 gün (3 ay) öncesine kadar vize başvurusunda bulunabilirsiniz.