Polonya Şoför Vizesi

with Yorum yapılmamış

Tır şoförleri, Schengen bölgesine girmek ya da geçmek üzere mal götürmek/getirmek için şoför vizesine ihtiyaç duymaktadırlar. Gaziantep ve Ankara’ da bulunan vize başvuru merkezlerinden 90 güne kadar olan Schengen vize başvurularını yapmaktayız. Polonya’ da bulunan bir firma üzerinden gelen davetiye doğrultusunda alabileceğiniz Polonya Şoför Vizesi için hazırlanması gereken belgeler aşağıdaki gibidir.

Gerekli belgeler

Şoför tarafından hazırlanacak belgeler:

 1. Tam ve eksiksiz doldurulmuş başvuru formu tarafımızca doldurulmaktadır
 2. Geçerli pasaport aslı (son 10 yıl içerisinde alınmış, en az 2 sayfası boş, Schengen alanını terk etmeyi düşündüğünüz tarihten itibaren en az 90 gün daha geçerli olan)
 3. Son 6 ay içinde çekilmiş ve daha önce kullanılmamış 35 x 45 mm boyutunda 2 adet biyometrik fotoğraf
 4. Ehliyet fotokopisi (Yeni tip ehliyet ya da uluslararası ehliyet)
 5. Tam tekmil vukuatlı nüfus kaydı (E-Devletten Barkodlu olarak çıkarılabilir)
 6. İkametgah belgesi (E-Devletten Barkodlu olarak çıkarılabilir)

Mesleki belgeler:

 1. Polonya’dan şoför adına gelmiş davetiye ya da iş ortaklığı belgesi (firmanın antetli kağıdına kaşe ve imzalı olarak hazırlanmalıdır, mail ile gelen belge kabul edilir)
 2. İş yerine ait Garanti Yazısı (Şoförün şirketin çalışanı olduğunu, masraflarının şirketçe karşılanacağını ve iş bitiminde yurda dönüşünü garanti eder şekilde) tarafımızca hazırlanmaktadır.
 3. Çalışma belgesi (firmadan kaşe ve imzalı)
 4. Barkodlu SGK tescil ve hizmet dökümü (E-Devletten Barkodlu olarak çıkarılabilir)
 5. SGK işe giriş bildirgesi (firmadan kaşe ve imzalı)
 6. Son 3 aylık maaş bordrosu (firmadan kaşe ve imzalı)
 7. İş yerine ait Oda sicil kayıt sureti, Faaliyet belgesi, Ortaklık belgesi (evrağın odadan alınma tarihi 6 aydan eski olmamalıdır, kaşe ve imzalı)
 8. İş yerine ait Ticaret sicil gazetesi fotokopisi
 9. İş yerine ait UND üyelik belgesi fotokopisi
 10. İş yerine ait Şoför listesi (firmadan kaşe ve imzalı)
 11. Schengen bölgesine gidecek kamyonun ruhsat fotokopisi
 12. Schengen bölgesine gidecek kamyonun CMR Belgesi
 13. C2 Taşıt Belgesi ve C2 Yetki Belgesi
 14. Vizesi olan biriyle seyahat ediliyorsa seyahat edilen kişinin geçerli pasaport ve vizesinin fotokopisi.

Evrakların nasıl temin edileceği hakkında detaylı bilgi, randevu alınması, başvurunuzu eksiksiz ve doğru olarakyapmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Telefon numaramız 0342 215 45 77

Önemli Notlar:
Lütfen okuyunuz.

 • Polonya şoför vizesine başvuru yaparken banka hesap özeti sunmak zorunlu değildir, ancak dilerseniz sunulabilir.
 • Eksik evrakla başvuru yapmak vize sonuçlanma süresinin uzamasına ya da olumsuz sonuçlanmasına sebep olabilir. Evrakların tam ve eksiksiz olarak hazırlanması gerekmektedir.
 • Talep edilen seyahat tarihi 15 günden yakın ve 90 günden fazla olmamalıdır.
 • Toplam seyahat süresi en fazla 90 gün olabilir, başvuru sahibi uzun dönem (1,2,…,5 yıl gibi) vizeye sahip olsa dahi schengen bölgesinde 90 günden fazla olamaz.
 • Şirket ve şoför tarafından yazılan dilekçede gidiş amacı ve şirketin sponsorluğu eksiksiz ve doğru bir biçimde belirtilmelidir. Tarafımızca hazırlanan bu dilekçede, uzun dönem Polonya şoför vizesi alabilmek için bütün detayları belirtmekteyiz.
 • Yukarıdaki evraklar haricinde hazırlanması gereken ek/diğer evraklar (seyahat sigortası gibi) vardır. Başvurunuzu eksiksiz ve doğru yapabilmek, başvuru süresince danışmanlık hizmeti almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Telefon numaramız 0342 215 4577
 • İkamet adresinize göre başvuru yapacağınız vize başvuru merkezi değişiklik göstermektedir. İkameti aşağıdaki adreslerden birisinde olan başvuru sahiplerinin dosyaları Polonya Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğunda işleme girecektir. Başvurularınızı İstanbul ya da Gaziantep’ ten yapabilirsiniz.
  • “Adıyaman, Ağrı, Ardahan, Artvin, Aydın, Balıkesir, Batman, Bayburt, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bursa, Çanakkale, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, İstanbul, Izmir, Iğdır, Izmit (Kocaeli), Kahramanmaraş, Kars, Kilis, Kırklareli, Kütahya, Malatya, Manisa, Muğla, Mardin, Muş, Osmaniye, Rize, Sakarya (Adapazarı), Şanlıurfa, Siirt, Şırnak, Trabzon, Tunceli, Tekirdağ, Uşak, Yalova ve Van.”
 • İkameti aşağıdaki adreslerden birisinde olan başvuru sahiplerinin dosyaları Polonya Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliğinde işleme girecektir. Başvurularınızı Ankara ya da Antalya’ dan yapabilirsiniz.
  • “Adana, Afyon, Aksaray, Amasya, Ankara, Antalya, Bartın, Bolu, Burdur, Çankırı, Çorum, Düzce, Eskişehir, Hatay, Mersin, Isparta, Karabük, Karaman, Kastamonu, Kayseri, Kırıkkale, Kırşehir, Konya, Nevşehir, Niğde, Ordu, Samsun, Sinop, Sivas, Tokat, Yozgat ve Zonguldak”