Çek Cumhuriyeti Çalışma Vizesi

with Yorum yapılmamış

Vize başvuruları Ankara’ dan şahsen yapılmaktadır. Bu evraklara ek olarak doldurulması gereken vize başvuru formları vardır. Formların doldurulması, evrakların kontrolünün yapılması, tercüme konusunda danışmanlık ve diğer tüm konularda +90 342 215 4577 numaralı telefonumuzdan bize ulaşabilir


Çek Cumhuriyetine 90 gün üzeri, Çalışma amaçlı yapacağınız uzun dönem Çalışma izni/kartı vizesi başvurularınız için gerekli olan belgeler aşağıdaki gibidir.

  • Pasaport aslı (Çalışma izni kartı süresinin bitiminden sonra en az 90 gün daha geçerli olmalıdır.)
  • 2 adet biyometrik fotoğraf
  • Mesleki yetkinliğinizi kanıtlayıcı belgeler (Diploma, sürücü belgesi, bonservis, sertifika vs.) Bu belgeler önce noterden aslı gibidir yaptırılmalı, sonrasında aslı gibi yaptırılmış belge apostil yaptırılmalıdır. (Çekçe tercüme gerekir)
  • Çek Cumhuriyetinde konaklayacağınızı gösteren belge (Oturum süreniz boyunca ikametinizi gösterir belge)
  • İş Kontratı / Sözleşme (aylık maaşın asgari ücretten az olmayacağını ve haftalık çalışma saatinin 15 saatten az olmadığı taahhüt edilmiş olmalıdır)
  • Hastaneden alınmış sağlık raporu (mühür ve imzalı)
  • Apostilli Sabıka Kaydı (Doğum yeri ve tarihi tam olarak yazılı olmalıdır. Arşiv kaydı görünmelidir) (Çekçe tercüme gerekir)

Sunulan Türkçe olan belgelere apostil yapılmalıdır. Apostil sonrasında tarafımızca Çekçe tercümesi yaptırılacaktır. Yapılan tercümelerin apostilleri yine tarafımızca yapılmaktadır.

Başvuru için gereken formlar tarafımızca doldurulmaktadır.

Seyahat sağlık sigortası başvurunuz onaylandıktan sonra Elçiliğe giderken yaptırılabilir. Dilerseniz öncesinden de yaptırabilirsiniz. Başvuru esnasında sunulması zorunlu değildir.

Sunulan evraklara ek olarak evrak talep edilebilir. Sunulan evraklar 6 ay (180 günden eski olmamalıdır.)