Polonya Erasmus Vizesi

with Yorum yapılmamış

Polonya’ ya 90 gün üzeri öğrenci olarak, Ulusal vize kapsamında seyahat etmek için ihtiyacınız olan vizeye Gaziantep Vize Başvuru Merkezinden başvurabilirsiniz. Aşağıda belirtilmiş olan illerin tamamı Polonya İstanbul Başkonsolosluğu’ na bağlıdır ve Gaziantep Vize Başvuru Merkezinden başvuru yapılabilir. Detaylı bilgi için yandaki iletişim numaralarımızdan bize ulaşabilirsiniz.

 0342 215 4577

 0342 215 4588

Tıkla Whatsapp üzerinden yaz 

 

  • Vize başvuru formu // bilgisayarda tarafımızca doldurulmaktadır
  • Pasaport aslı
  • 2 adet biyometrik fotoğraf
  • Seyahat süresinin tamamını kapsayan €30.000 teminatlı seyahat sağlık sigortası // Öğrenci poliçesi olmalıdır. 90 gün kapsamı olan genel seyahat sağlık sigortaları kabul edilmez.
  • Kabul aldığınız üniversiteden davet mektubunuz
  • Öğrenim gördüğünüz üniversiteden hibe alacağınızı gösteren orjinal hibe yazınız
  • Okuldan mühür ve imzalı, orjinal Öğrenci Belgesi
  • Türk vatandaşı olmayanlar: Türkiye’den planlanan çıkış tarihine kadar geçerli İkamet Tezkeresi
  • Pasaportta işlem görmüş bütün sayfaların fotokopisi

Not: Hibe almayan öğrenciler, sponsorlarının gelir durumuna dair belgeler ve banka hesap özeti sunmalıdırlar. Ayrıca sponsorun noterden Taahhütname vermesi gerekmektedir. Sponsor olacak kişinin hangi evrakları hazırlaması gerektiğini bizimle iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.

Gaziantep’ te Uzun Dönem D tipi Polonya Erasmus vizesi başvuruları yapılmaktadır. Başvurunuz için İstanbul’ a gitmeniz gerekememektedir. Başvurular Gaziantep VFS Global Vize Başvuru Merkezine yapılmaktadır. Randevu alınması ve danışmanlık hakkında detaylı bilgi almak için telefon numaramızdan bize ulaşabilirsiniz.

Ulusal D, Erasmus vizelerinde dosyanızı şahsen elden getirmeniz zorunlu değildir. İLÇE olarak, evraklarınızı bize iletmeniz halinde başvurunuzu  yapıp, sonuçlanana kadar takibini yapmaktayız. Pasaportunuz işlemden çıktıktan sonra tekrar kargo ile adresinize gönderilecektir.

Daha fazla bilgi almak için 0 342 215 4577 numaralı telefonumuzdan bilgi alabilirsiniz

“Adıyaman, Ağrı, Ardahan, Artvin, Aydın, Balıkesir, Batman, Bayburt, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bursa, Çanakkale, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, İstanbul, Izmir, Iğdır, Izmit (Kocaeli), Kahramanmaraş, Kars, Kilis, Kırklareli, Kütahya, Malatya, Manisa, Muğla, Mardin, Muş, Osmaniye, Rize, Sakarya (Adapazarı), Şanlıurfa, Siirt, Şırnak, Trabzon, Tunceli, Tekirdağ, Uşak, Yalova ve Van.”

Polonya Erasmus+ Gerekli Belgeler Listesi