Fransa’ya turistik seyahatler açıldı!

with Yorum yapılmamış

25.06.2021 tarihinden itibaren, Avrupa İlaç Ajansı (EMA) tarafından onaylanan bir aşı -Türkiye’de BionTech aşısı- ile Koronavirüs SARS-CoV-2’ye karşı iki doz aşılarını olan kişiler, 2. doz aşılarının üzerinden 14 gün geçtkikten sonra Türkiye’den Fransa’ya seyahat edebilecekler.

  • Ancak, henüz 12 yaşını doldurmamış ve tüm doz aşılarını olmamış kişiler, negatif bir test sonucuyla (PCR veya Antijen testi) ve  tüm doz aşılarını olmuş  bir ebeveynin eşlik etmesi koşuluyla ülkeye giriş yapabilirler.
  • Henüz 6 yaşını doldurmamış çocuklar için test sonucu gerekmemektedir.

Vize başvurusu yapabilmek için aşı kartını sunmanız gerekmektedir. 1 doz aşı olduysanız 2. doz aşınızın randevu tarihini belgelerseniz vize başvurusu yapabilirsiniz. Hayat Eve Sığar uygulaması ya da Enabız üzerinden aşı kartınıza ulaşabilirsiniz.

Son 6 ay içerisinde Covid-19 hastalığını geçirip, iyileşen kişiler de antikor testiyle SEYAHAT edebilirler. Bunun için pozitif sonuçlanan PCR testini ibraz etmelidirler. İyileştiklerine dair sundukları belge, dijital ortamda veya basılı olmak üzere, İngilizce ya da Fransızca olmalıdır.