İngiltere Start-Up ve Innovator Vizeleri

with Yorum yapılmamış
Vize başvurunuz boyunca profesyonel destek alabileceğiniz telefon numaralarımız:
 0342 215 4577 – 0342 215 4588

İngiltere’ de kendi işini kurmak isteyen üniversite mezunu kişiler Start-Up (Girişim) vizesi ile başlangıç sermayesi göstermeden bu vizeye başvurarak 2 yıllık oturum/çalışma imkanına sahip olacaktır ve bu sürenin sonunda kendi işini daha fazla geliştirmesi için Innovator (Yenilikçi) vize kategorisine geçiyor olması gerekmektedir. Doğrudan Innovator (Yenilikçi) vizesine başvuru yapacak kişilerin ise yeterli deneyime sahip üniversite mezunu olması ve min. 50.000 GBP ve üzeri bir yatırım yapmaları gerekmektedir. İngiltere Start-up Girişim vizesi için hazırlamanız gereken belgeler aşağıdaki gibidir.

Gerekli belgeler

 1. Pasaport
 2. Varsa Eski Pasaportlar
 3. Tam Tekmil Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği ve İkametgah belgesi
 4. Kimlik Fotokopisi
 5. Evli iseniz evlilik cüzdanı fotokopisi ve Nüfus Müdürlüğünden Formül B belgesi (Destekleyici Belge)
 6. Size, ve varsa eşinize ve çocuklarınıza ait Nüfus Müdürlüğünden Formül A belgesi (Destekleyici Belge)
 7. Adli sicil kaydı (İngilizce olarak e-devlet üzerinden çıkarınız)

Ek olarak;

 1. Planlanan iş ile ilgili bilgileri içeren motivasyon yazısı (İngilizce olarak hazırlanmalı ve branş, bölge, planlanan ikamet yeri/konaklama vb. bilgileri de içermelidir.)
 2. Özgeçmiş (CV)
 3. Lisans Diplomanız ve Transkript ve varsa mesleki eğitim sertifikalarınız
 4. Varsa mesleki deneyiminize ait belgeler; Çalışma Belgesi, SGK İşe Giriş-Çıkış Bildirgeleri, Barkodlu SGK Hizmet Dökümü ve varsa çalıştığınız yerlerden alacağınız Referans Yazıları veya işyerinize ait belgeler
 5. Varsa İngilizce Dil Sertifikası
 6. Varsa tapu ve araç ruhsat fotokopileri
 7. Detaylı hazırlanmış iş planı ve finansal tablolar
 8. Yatırım için göstereceğiniz paranın kaynağına ilişkin belgeler
 9. Son 6 aylık banka hesap özetiniz
 10. Varsa tapu, araç ruhsat ve kira kontrat fotokopileri
 11. Yeterli maddi güce sahip değilseniz, yani çalışmıyorsanız veya yeni mezun olduysanız; anne babanız ve kardeşleriniz bu süre boyunca masraflarınızı karşılamayı taahhüt edebilir ve kendilerinin meslek durumuna göre yeterli maddi güce sahip olduklarını ibraz etmeniz gerekir.

Bilgilendirme

Başvuru yapmak istediğiniz İngiltere İngiltere Start-Up (Girişim) ve Innovator (Yenilikçi) Vizeleri Vize başvurularında size danışmanlık hizmeti sunmaktayız. Vize şartlarını yukarıdaki tüm evrakları hazırlayabilmeniz durumunda her ne kadar sağlanmış olsa da, Elçiliği mesleki yeterliliğinizin olduğu konusunda ve gerçekçi bir projenizin olduğuna dair ikna etmeniz gerekmektedir. Evraklar ve nasıl têmin edebileceğiniz hakkında detaylı bilgi, başvuru dosyanızın hazırlanması, tercümesi gereken belgelerin tercümesi ve randevu alınması ve başvurunuzun eksiksiz yapılması için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Detaylı bilgi için 0342 215 4577 numaralı telefonumuzu arayabilir, bilgi alabilirsiniz.