Litvanya Erasmus Vizesi

with Yorum yapılmamış
Vize başvurunuz boyunca profesyonel destek alabileceğiniz telefon numaralarımız
 0342 215 4577 – 0342 215 4588

Litvanya 90 günden fazla Erasmus vizesi için gerekli olan belgeler aşağıdaki gibidir.

  1. Online başvuru formu: (tarafımızca doldurulacaktır)
  2. Pasaport: Litvanya’ dan dönüş tarihinden itibaren daha 3 ay geçerliliği olan
  3. 1 adet fotoğraf: 3,5×4,5mm boyutunda, biyometrik (arkası beyaz) ve 3 aydan eski olmayan
  4. Kabul yazısı/davetiye: Gideceğiniz okuldan/kurumdan tarafınıza gönderilmiş, Litvanya dilinde hazırlanmış belge gerekmektedir. İngilizce belgeler kabul edilmemektedir. Konaklama bilgileriniz davetiyede yer alması gerekmektedir. Mail ile gelen belgeler kabul edilmektedir.
  5. Seyahat sağlık sigortası: Litvanya’ daki seyahatinizin tamamını kapsayan, 20.000€ ‘ ya kadar teminatı olan seyahat sağlık sigortası sunulmalıdır .Türkçe dilinde hazırlanmış sigortanın tarafımıza sunulması gerekmektedir. İngilizce dilinde olan belge seyahat süreniz boyunca yanınızda olacaktır.
  6. Mali durumu gösterir belge: Masraflar sizin tarafınızdan karşılanmıyorsa masrafınızı karşılayacak sponsorunuza ait son 6 aylık banka hesap özeti sunulmalıdır. Litvanya’ da kalış sürenize göre sponsorunuzun hesabında aylık 300€ olacak şekilde yeterli bakiye bulunmalıdır. Ayrıca sponsorunuzun noterden Taahhütname çıkarması gerekmektedir. (Litvanya’ da kalacağınız süre boyunca sizi maddi olarak destekleyeceğini gösteren belgedir)
  7. Uçak rezervasyonu: Litvanya gidiş dönüş uçak bileti. Kabul belgenizdeki tarihten en fazla 3 gün önce başlamalıdır, dönüş tarihiniz ise aynı gün olmalıdır.
  8. Öğrenci belgesi: Güncel kaşe ve imzalı öğrenci belgenizin aslı.

Yukarıdaki belgeler hazırlandıktan sonra randevu alınarak bu evraklarla birlikte Ankara’ ya gitmeniz gerekmektedir. Başvrunuzu teslim ettikten sonra ortalama 7-10 günde sonuçlanmaktadır. Pasaportunuz adresinize kargo yoluyla gönderilecektir.